Warsztaty Spoken Word / Slam Poetry

Warsztaty Spoken Word są najlepszą formą doświadczenia różnicy pomiędzy poezją pisaną z myślą o scenie, od tej pisanej z myślą o kartce. Od wielu lat występuję na scenie Spoken Word w roli poety i prowadzącego slamy poetyckie. Brałem udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów: m.in. Boba Holmana, Mahogany Browne, Polarbeara.

Podczas warsztatów poruszam zagadnienia teoretyczne (czym jest Spoken Word / slam poetycki) oraz przeprowadzam ćwiczenia, zawierające elementy creative writing, prezentacji scenicznej, emisji głosu oraz udzielam praktycznych wskazówek. Program warsztatów jest za każdym razem dostosowywany do odbiorcy. Inaczej wyglądają warsztaty dla doświadczonych slamerów, a inaczej dla dzieci, które poprzez poezję uczą się nieskrępowanego wyrażania swoich myśli i emocji.

Przygotowałem i przeprowadziłem szereg warsztatów dla dorosłych, młodzieży i dzieci:

W 2012 roku uczestniczyłem w Projekcie Pilotażowym Poezji Alzheimerowskiej w Polsce. Przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie, PPA poprowadziło pilotażowy projekt w Warszawie i Krakowie. Współprowadziłem warsztaty w takich warszawskich ośrodkach jak:

“Namówienie młodego człowieka do przeczytania poetyckiego utworu jest trudną sztuką a nakłonienie do tego, by spróbował sam takowy stworzyć wydaje się zadaniem karkołomnym. Dzięki warsztatom slamu poetyckiego to się udaje. Przez dwugodzinny czas trwania finału warsztatów pełna sala młodzieży gimnazjalnej w skupieniu, żywo reagując na treści słuchała poezji autorstwa ich kolegów i w ich wykonaniu.” - Ewa Czerwieniec (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem)